Aspironix inwestuje w rozwiązania Warmie

Spółka Polmedi Group będąca właścicielem Warmie nawiązała partnerstwo z nowym podmiotem, Aspironix Group - cenionym dostawcą produktów i usług medycznych na arenie międzynarodowej. Ta współpraca otwiera dla produktów Warmie drzwi do globalnej dystrybucji, sieci kontaktów oraz wsparcia sprzedaży, co przyspieszy dalszy rozwój produktów w obszarze wczesnego wykrywania zakażeń i leczenia ran. Priorytetem krótkoterminowym jest rozwój linii produktów sterylnych będącymi wyrobami medycznymi i ich rozpowszechnienie w placówkach medycznych. Długoterminowe plany obejmują ekspansję na rynki zagraniczne oraz integrację nowych urządzeń telemedycznych w tym do leczenia ran nowoczesną metodą podciśnieniową (NPWT).

Posiadanie międzynarodowego inwestora branżowego, wyspecjalizowanego w dostarczaniu sprzętu medycznego w obszarze naszej działalności, jest komfortową sytuacją zarówno dla nas, jak i dla potencjalnych inwestorów. Dzięki temu partnerstwu, Polmedi Group zyskuje dostęp do globalnej dystrybucji towarów, sieci kontaktów oraz wsparcia w procesie sprzedaży. To także ważny sygnał dla rynku, potwierdzający pewność realizacji naszych celów - komentuje Piotr Piątek, członek zarządu Polmedi Group będącej właścicielem Warmie.

Naszym celem jest integracja opracowywanych urządzeń telemedycznych, tj. sensora do wykrywania zakażeń WARMIE i urządzenia do leczenia ran metodą podciśnieniową, do współpracy z systememi telemedycznym iWound – mówi Piotr Piątek.

Aspironix Group swoimi działaniami obejmuje Czechy, Słowację i Polskę, a poprzez swoich partnerów – także inne kraje. – Przekonująca wizja i udokumentowane osiągnięcia w sektorze leczenia ran zadecydowały o tym, że zainwestowaliśmy w tę polską firmę. Jej zaangażowanie w poprawę wyników pacjentów współgra z naszą misją rozwoju opieki zdrowotnej. Zespół Polmedi Group wykazał się jasnym kierunkiem strategicznym i solidnym modelem biznesowym, który jest zgodny z naszą filozofią inwestycyjną – wyjaśnia Jiri Pavlicek, CEO Aspironix Group.

Krótkoterminowo inwestor stawia za cel rozszerzenie obecności na rynku i ulepszenie oferty produktowej Polmedi Group w celu zaspokojenia rosnących potrzeb sektora opieki zdrowotnej. – W dłuższej perspektywie oczekuje, że polska firma stanie się liderem w dziedzinie leczenia ran, napędzając innowacje i wyznaczając nowe standardy opieki. Wiąże się to z rozszerzeniem ich globalnego zasięgu, dywersyfikacją linii produktów i znaczącym wkładem w rozwój praktyk leczenia ran. Wierzymy w ich potencjał do tworzenia trwałej wartości dla pacjentów, świadczeniodawców opieki zdrowotnej i wszelkiego rodzaju interesariuszy – zapewnia Jiri Pavlicek. 


Firma Aspironix została założona w 2011 roku, aby znacząco przyczynić się do zwiększenia dostępności wysokiej jakości produktów i urządzeń medycznych w Europie Środkowej. Aspironix to międzynarodowy dostawca produktów i usług w zakresie wyrobów medycznych i medycyny estetycznej. Firma została założona w 2011 roku i działa w Czechach, na Słowacji, w Polsce oraz poprzez partnerów w innych krajach.

Firma Polmedi Group powstała na bazie połączenia dwóch podmiotów, tj. spółki Polmedi, funkcjonującej na rynku IT w obszarze medycyny od 2017 roku oraz spółki WARMIE, działającej w obszarze wyrobów medycznych IoT, obecnej na rynku od 2019 roku. Swoim zakresem Polmedi Group obejmuje rozwiązania zarówno dla specjalistów, jak i użytkowników detalicznych. Zasięg działania to rynek europejski. 


Źródło Puls Biznesu:

https://www.pb.pl/polski-medtech-skusil-inwestora-branzowego-1211794

INFORMACJA

Od 1 grudnia 2023 Wyrób Medyczny WARMIE w dotychczasowej wersji nie jest już dostępny na stronie producenta.

Osoby chcące dokonać zakupu zapraszamy do kontaktu z naszymi dystrybutorami AlmaMed https://almamed.pl/
O nowych wersjach urządzeń WARMIE będziemy informować wkrótce

This will close in 20 seconds